Recrutări GFX TEAM

Design, grafica, tot ce inseamna GFX si design.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 25
Registered for: 12 years 3 months
12
Status: Hmm...I'm ok !
Location: Look behind betcha ! ^^

Re: Recrutări GFX TEAM Post by diFuz0r »

3 ani? Faci misto ?=]].

La poza cu trueblood ai decupat femeia,ai scris tu trueblood cu outer glow,si numele tau. Nimic complicat. La poza cu fata ai bagat un efect,si daca nu ma insel cv brush cu opacity scazut,si iar numele tau. La cea cu minecraft,ti-ai scris numele ,prin gif.. Eu doar imi zic opinia,nu te supara ! Critica-mi si tu imaginea ,mie imi plac criticile ,oricum opinia mea nu conteaza.

Deci sa nu te superi pentru ceea ce iti spun,dar mie sincer,nu imi plac,sunt prea simple,si seamana aproape LEIT cu cele din stock. Astept critici si la poza mea,daca doresti. Nu ma supar deloc,cand ma critica cineva ma stimuleaza sa fac mai mult :) .
Just one word ...SUGE-O !


Image
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1363
Registered for: 12 years
12
Status: Being so hungry that your stomach starts playing dubstep.
Location: Ploiești
Contact:

Re: Recrutări GFX TEAM Post by Adrian28 »

diFuz0r wrote:3 ani? Faci misto ?=]].

La poza cu trueblood ai decupat femeia,ai scris tu trueblood cu outer glow,si numele tau. Nimic complicat. La poza cu fata ai bagat un efect,si daca nu ma insel cv brush cu opacity scazut,si iar numele tau. La cea cu minecraft,ti-ai scris numele ,prin gif.. Eu doar imi zic opinia,nu te supara ! Critica-mi si tu imaginea ,mie imi plac criticile ,oricum opinia mea nu conteaza.

Deci sa nu te superi pentru ceea ce iti spun,dar mie sincer,nu imi plac,sunt prea simple,si seamana aproape LEIT cu cele din stock. Astept critici si la poza mea,daca doresti. Nu ma supar deloc,cand ma critica cineva ma stimuleaza sa fac mai mult :) .

Eu nu am zis de loc ca sunt expert, si da de 3 ani lucrez in PS, am spus ca nu stau pe el.. doar cand am chef mai fac cateva lucruri, daca stateam pe el 3 ani continuu, eram acum departe .. si recunosc ca nu sunt cine stie ce in PS. Oricum alta data lucrez bine, altadata chiar foarte bine. Si nici nu am vrut sa fac cine stie ce, mie imi plac cat mai simple. Daca vreau le fac mult mai misto ..
Tu doar ai pus 3 texturi, ai selectat Bevel & Emboss si ai pus un text, oricum .. daca tu zici ca lucrezi de 2 ani, faceai si tu mai misto .. oricum, fiecare cu parerea lui si cu stilul lui, mie imi place asa cum am facut .. poate o sa revin cu niste lucrari de ale mele.. dar oricum.. aia 2 ani ai tai chiar de loc nu se cunosc.

Daca vrei, pune pe cineva sa ne dea un stock, si sa ne zica ce vrea sa facem, si facem fiecare cate 1, si dupa aceea ii dam ce am facut si il lasat pe el sa aleaga care e mai bun..
Alexander02 wrote:Va dau eu un challenge daca sunteti de acord.
Ok.
Image
skill +1
skill +1
Status: Offline
Posts: 54
Registered for: 12 years 3 months
12
Status: Status... status... Ocupat
Location: Tied by a chair... in a basement...
Contact:

Re: Recrutări GFX TEAM Post by Alexander02 »

Va dau eu un challenge daca sunteti de acord.
Adrian28 wrote:Ok.
Bine, Acum astept raspunsul lui diFuz0r.
[quote]Semnatura mai mica tura viitoare - un Mod/Admin
Asa e bine? - Alex[/quote]

[[- Nu inteleg care e problema... limita este de 700 de caractere.]]

My deviantArt Page

It`s Dangerous to Go Alone, Here Take this -Click HERE

Haters gonna hate, Ponies gonna Pwn!

ImageImageImage

ImageImageImage
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 25
Registered for: 12 years 3 months
12
Status: Hmm...I'm ok !
Location: Look behind betcha ! ^^

Re: Recrutări GFX TEAM Post by diFuz0r »

Mi-e indiferent.

@Adrian28 : Nu am dat bevel doar ca sa stii :) Inainte sa zici ce am bagat in imagine..gandeste ! Texturi? Nici o textura folosita .

Si la tine se cunosc 3 ani ma? Ca iei o imagine si pui un text ? Hai dute d-aici ca imi bat capu' degeaba ca n-am cu cine !
Just one word ...SUGE-O !


Image
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1363
Registered for: 12 years
12
Status: Being so hungry that your stomach starts playing dubstep.
Location: Ploiești
Contact:

Re: Recrutări GFX TEAM Post by Adrian28 »

diFuz0r wrote:Mi-e indiferent.

@Adrian28 : Nu am dat bevel doar ca sa stii :) Inainte sa zici ce am bagat in imagine..gandeste ! Texturi? Nici o textura folosita .

Si la tine se cunosc 3 ani ma? Ca iei o imagine si pui un text ? Hai dute d-aici ca imi bat capu' degeaba ca n-am cu cine !

Serios? :)) nu ai bagat nici o textura? Poate la astea care l-am facut acum nu se cunosc cei 3 ani, dar daca vreau fac ceva serios o sa se cunoasca foarte bine cei 3 ani.. oricum, daca tu crezi ca esti mai bun decat mine.. mai gandestete si vb. pe viitor.
Image
skill +1
skill +1
Status: Offline
Posts: 54
Registered for: 12 years 3 months
12
Status: Status... status... Ocupat
Location: Tied by a chair... in a basement...
Contact:

Re: Recrutări GFX TEAM Post by Alexander02 »

Ok - Challenge-ul consta in eliminearea glow-ului din aceasta imagine http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... ncap1.png/ si sa rezulte asta -> http://imageshack.us/photo/my-images/71 ... oglow.png/ . Aveti tot timpul din lume, Good Luck!

Edit: - Apropo sa trimiteti si .psd file
Last edited by Alexander02 on 16 May 2012, 15:33, edited 1 time in total.
[quote]Semnatura mai mica tura viitoare - un Mod/Admin
Asa e bine? - Alex[/quote]

[[- Nu inteleg care e problema... limita este de 700 de caractere.]]

My deviantArt Page

It`s Dangerous to Go Alone, Here Take this -Click HERE

Haters gonna hate, Ponies gonna Pwn!

ImageImageImage

ImageImageImage
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 25
Registered for: 12 years 3 months
12
Status: Hmm...I'm ok !
Location: Look behind betcha ! ^^

Re: Recrutări GFX TEAM Post by diFuz0r »

Aha..deci pricepi GRESIT lucrurile ! Nu am zis ca sunt mai bun ca tine ,am zis ca lucrarile sunt PRAF ! DAca poti altele mai bune,de ce nu faci ? Ia zi?
Just one word ...SUGE-O !


Image
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1363
Registered for: 12 years
12
Status: Being so hungry that your stomach starts playing dubstep.
Location: Ploiești
Contact:

Re: Recrutări GFX TEAM Post by Adrian28 »

Eu fac ceva bun doar cand vreau sa fac, doar pentru mine.. lucrarile nu sunt praf, nu sti tu sa apreciezi, fiecare cu stilul lui, mie imi place sa lucrez cat mai simplu si sa arate cat mai bine..

Alexander02 - chiar nu imi dau seama cum pot sa fac.. nush, stiu ca este foarte simplu, dar nu imi pot pune capul la contributie acum..oricum, daca poate difuzor bravo lui. Oricum, eu nu am postat aici doar sa ma cert cu el, am postat aici ca nu aveam ce face si am facut alea 4 imaginii in 5 minute.. eu sunt mai mult bun in ps, acum credeti, nu credeti treaba vostra .. recunosc ca nu se cunosc cei 3 ani ai mei in imaginile acelea, dar in a lui difuzor nu se cunoaste chiar de loc, eu daca vreau sa fac ceva bun, fac ..
oricum , fiecare cu stilul lui si cum ii place .. si am spus ca recunosc ca nu sunt expert, lucrez doar cand am eu novie de ceva .. deci sa nu mai continuam ca mai mare spamu
Image
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 25
Registered for: 12 years 3 months
12
Status: Hmm...I'm ok !
Location: Look behind betcha ! ^^

Re: Recrutări GFX TEAM Post by diFuz0r »

O sa revin cu editul deseara sau maine. Si crede-ma ca nu e USOR deloc sa scoti glow-ul ala !

Si esti mai bun ca mine? DOVEDESTE MA !! IN VORBE TOTI SUNTETI TARI ! Si acu te scoti ca ai fqt alea in 5 minute,eu ca ale tale fac in 30 de secunde. Ce e asa greu sa le deschid sa pun text pe ele? Si cine se cearta? Eu cel putin nu,poate tu,singur.

Edit: Si de unde stii tu ca e "FOARTE USOR" cum zici tu ? Vorbe aiurea ! Pana acuma am lucrat 4 ore si nu e gata ,e foarte usor ,asa?
Just one word ...SUGE-O !


Image
skill +1
skill +1
Status: Offline
Posts: 54
Registered for: 12 years 3 months
12
Status: Status... status... Ocupat
Location: Tied by a chair... in a basement...
Contact:

Re: Recrutări GFX TEAM Post by Alexander02 »

diFuz0r wrote: Edit: Si de unde stii tu ca e "FOARTE USOR" cum zici tu ? Vorbe aiurea ! Pana acuma am lucrat 4 ore si nu e gata ,e foarte usor ,asa?
Ei bine... mie mi se pare usor. Apropo cand aflam daca suntem primiti in GFX Team sau ceva?
[quote]Semnatura mai mica tura viitoare - un Mod/Admin
Asa e bine? - Alex[/quote]

[[- Nu inteleg care e problema... limita este de 700 de caractere.]]

My deviantArt Page

It`s Dangerous to Go Alone, Here Take this -Click HERE

Haters gonna hate, Ponies gonna Pwn!

ImageImageImage

ImageImageImage
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “GFX Design”