Problema LAG Minecraft.

Daca aveti vreo problema sau intrebare despre acest joc, aici o puteti face. [DOAR PROBLEME SI INTREBARI DESPRE JOC (parte client)]

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 2
Registered for: 9 years 1 month
9

Problema LAG Minecraft. Post by IOVI »

Am lag mare pe MINECRAFT,problema nu stiu care e,ca n-am mai jucat.Specificatii:
Image
Image
bafta
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 418
Registered for: 10 years
10
Status: Lucerna fie cu tine!
Cont Premium: Undercarter3
Location: Acasa
Contact:

Re: Problema LAG Minecraft. Post by Lucky41 »

Setarile folosite pe mc?
Image
___Image____
- Îi respect pe :
1.Mafios_X
2.Popaia
3.Stop_Me
4.Love_Durex
5.Cheshire
6.Alex_BZ
7.Colo
8.MrCreeper
9.Scorpio
10.WoophRadu
Si pe ceilalti
______________________________________
Image
______________________________________
Image[url=steam://friends/add/76561198032886541]Image[/url]
Admin Server
Admin Server
User avatar
Status: Offline
Posts: 932
Registered for: 11 years 6 months
11
Cont Premium: Kettok

Re: Problema LAG Minecraft. Post by xKettok »

Vad ca procesorul tau este cam slab..
Image


ADVENTURE is ONLINE.

217.182.53.214:25565

Click aici!
Image


In-Game-Name: Kettok
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 2
Registered for: 9 years 1 month
9

Re: Problema LAG Minecraft. Post by IOVI »

@xKettok da,avand in vedere ca am notebook.
@Lucky41 vreau sa iau mod de ala "optifine" dar nu stiu cum sa-l instalez sau ce sau dau copy-paste in folderul cu MC.
Si INCA ceva,am versiunea 1.8.1 dar vreau sa joc pe sv. voastre din comunitate,dar sunt pe 1.7.2 sau alte versiun.Asadar,cum pot sa-l schimb la 1.7.2 sau alte versiuni?
P.S: pe multiplayer nu am lag decat putin,dar pe single player nu pot juca deloc.
mai astept raspunsuri! ms.
Admin Server
Admin Server
User avatar
Status: Offline
Posts: 932
Registered for: 11 years 6 months
11
Cont Premium: Kettok

Re: Problema LAG Minecraft. Post by xKettok »

In caz ca ai cont premium, poti sa iei OptiFine de >>Aici<<Pentru 1.8.1 si de>>Aici<<pentru 1.7.10.
Image


ADVENTURE is ONLINE.

217.182.53.214:25565

Click aici!
Image


In-Game-Name: Kettok
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 118
Registered for: 9 years 10 months
9
Status: Orice ar fi nu renunt
Location: Constanta,Romania
Contact:

Re: Problema LAG Minecraft. Post by beni123 »

Nu neaparat :) daca n-ai premium poti sa instalezi Optifine (alegi o versiune pentru a juca pe orice server de Minecraft.)
Pentru a schimba versiunea pe care o ai 1.8.2(asa am inteles eu)nu stiu ce launcher folosesti,dupa ce ai deschis launcher undeva trebuie sa scrie Version si alegi ce vrei (daca vrei optifine,ia versiunea pe care o vrei tu http://optifine.net/downloads inainte de a download versiunea dai click pe mirror ca sa descarci mai repede ...)dupa ce ai descarcat optifine cu versiunea (sa zicem 1.7.2) dai click pe optifine dai ok sau cum cere si s-a instalat cu succes deschide launcher dai la version si trebuie sa apara Optifine (versiunea) dai click pe versiunea si dai play si cu asta basta. :)
alexandru97
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 134
Registered for: 10 years 10 months
10
Status: Eh... ce pot sa zic mai mult de atat: I'm fine:))
Cont Premium: draand28
Location: Romania, Bucuresti
Contact:

Re: Problema LAG Minecraft. Post by draand28 »

Hai sa iti explic de ce pe server nu ai foarte mult lag, dar pe single player da. Pai, atunci cand intri pe un server mapa este deja creata, salvata, si tot lagul se transmite catre server. In schimb cand joci single, e ca si cum ai avea propiul tau server offline fara mape sau pluginuri, deci procesorul tau trebuie sa mai adauge si generarea mapei (avand in vedere ca e noua), incarcarea de chunkuri, salvarea mapei, si multe alte lucruri. La un procesor dual-core 2,3ghz nu se observa, dar la cel pe care il detii... Un sfat: Modul de functionare al PCului/laptopului consta mult si in temperatura procesorului (CPU) si a procesorului grafic (GPU-Placa video). Spre exemplu eu am un laptop cu Intel core i7 3,3ghz dual-core, dar n-am placa video dedicata, si daca pun un cooler extern in minecraft am 80fps tot timpul, cu setari video decente, dar daca nu pun cooler extern, procesorul meu ajuns la 90-103 grade celsius si minecraftul imi merge cu 15-25 fps-uri.
La PC-ul tau ar trebuii in primul rand sa incerci sa cureti gaurile de aerisire din carcasa si coolerul procesorului si a placii video, daca nici asta nu te ajuta incearca sa mai elimini din aplicatii. Daca totusi nici asta nu are un efect prea surprinzator, puneti Windows XP sau schimba-ti procesorul.
Optifine ajuta foarte mult la 1.8.1 sau 1.8.
Image]

Acasa: Image
La Comarnic prin 3G de pe telefon: Image[/URL]
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Ajutor joc”