Cabal - Official Topic

Orice discutie care nu se incadreaza in celalalte categorii pot fi gasite aici.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 123
Registered for: 10 years 7 months
10
Status: Retras .
Location: Iasi
Contact:

Cabal - Official Topic Post by DarkLight »

Cabal Online este un joc video din 2008 de tip MMORPG, creat de către compania coreeană ESTSoft. Este un joc de acțiune și strategie în care se folosesc diferite clase de personaje ca: magicieni, samurai, războinici, etc. Diferite versiuni ale jocului sunt valabile pentru diferite regiuni sau țări. Chiar dacă Cabal Online este gratuit, jocul are un Magazin Online care permite jucătorilor să achiziționeze obiecte ce pot fi folosite în joc sau anumite îmbunătățiri ale jocului, folosind bani reali.
Jocul are loc într-o lume mitică numită Nevareth, ce a fost distrusă de o entitate malefică, Cabal. Dintre supraviețuitori s-au ridicat șase maeștri, fiecare putând să folosescă o abilitate specială. Acești oameni au reconstruit Nevareth. Peste mulți ani, Cabal plănuiește să se întoarcă și caracterele din joc trebuie să se dezvolte ca eroi și să-l învingă iarăși pe Cabal.


Gameplay :
Ca în orice MMORPG, gameplay-ul este bazat pe uciderea de monștri, efectuarea de misiuni pentru experiență (Exp) și aventuri în temnițe pentru recompense ca Alz (moneda din joc) și comori. Jucătorii se pot uni împreună pentru a forma un grup (party) cu un maxim de 6 caractere. Astfel ei primesc un bonus de experiență bazat pe contribuția lor proprie.
Caracterele sunt create pe servere, sau lumi ale jocului, fiecare cu numele său, cum ar fi: Mercur, Marte și Jupiter. Jucătorii din diferite servere nu pot interacționa unul cu celălalt, dar un obiect ce poate fi cumpărat din magazinul online permite ca un cont sau un caracter să poate fitransferat între servere, dar această funcție nu este valabilă în toate țările. Un cont poate avea maxim 6 caractere pe un server și un jucător e capabil să joace pe fiecare server cu același cont. Aceste servere sunt divizate în canale, a căror număr diferă de la o regiune la alta. Jucătorii pot interacționa unii cu alții de pe diferite canale folosind pm (personal message), sau „șoapta”. Jucătorii pot schimba canalele, chiar și cu cele Premium, doar dacă se utilizează serviciul premium care se cumpără cu bani reali, sau obținând Blessing Bead + (BB+).
Canalele posedă diferite atribute depinzând de diferiți factori. Canalele cu verde au pk (player killing - uciderea jucătorilor) dezactivata, în timp ce cele cu alb au opțiunea activată. Chiar dacă uciderea jucătorilor e interzisă pe canalele verzi, unele hărți de nivel mai mare au PK de națiune activat, unde nu contează canalul. Există și un canal de război, unde se pot ucide inamicii și în primele hărți, fără nicio penalitate.

Multumiri forum.cabal****.*** .


Trailer :

Caut persoane bune in design (nu avatare si semnaturi) si programatori pentru un proiect interesant din care putem scoate si $$ .
Fost Moderator
Fost Moderator
Status: Offline
Posts: 3089
Registered for: 11 years 11 months
11
Location: Corelone, Italy

Re: Cabal - Official Topic Post by Twist. »

Parerea mea este ca acest MMO este destul de complex, dar totusi se aseamana in acelasi timp cu renumitul joc "metin2ro".
Cat timp am jucat am suportat pe "pielea mea" niste buguri nu prea frumoase.
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 31
Registered for: 10 years 6 months
10

Re: Cabal - Official Topic Post by Bury2009 »

Este asa si asa am jucat si eu ...
Image

Respect

Image

Image



Image

Image
skill +3
skill +3
User avatar
Status: Offline
Posts: 229
Registered for: 11 years 6 months
11
Status: Fost Admin-WoW
Fost S.Mod-Jar
Fost Gameoholic
Nume Vechi:JadusSK
Location: Romania,Petrila

Re: Cabal - Official Topic Post by Skilande_ »

Cam slabuta grafica,dar in rest este bun jocul
Nick:Skilande_

[spoiler]Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
[/spoiler]

CIT Member

Image

Image
skill 0
skill 0
User avatar
Status: Offline
Posts: 15
Registered for: 10 years 4 months
10
Status: Ciudat.
Location: Pe scaun.
Contact:

Re: Cabal - Official Topic Post by Aztecas »

Este destul de dragut,dar nu cred ca voi juca.
Sa formezi o echipa este inceputul.Sa ramanem impreuna este progresul.Sa lucram impreuna este succesul.

Image
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Discutii generale”