Cumpara server Minecraft la noi !

Aici stafful Minecraft Romania vor afisa diverse anunturi.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill +1
skill +1
Status: Offline
Posts: 71
Registered for: 11 years 3 months
11

Re: Cumpara server Minecraft la noi ! Post by Petru2000 »

Serveru va veni Cu GroupMananger ?
Ca as vrea cu 8Sloturi
Si GroupManager va avea comenzi Grade?
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1047
Registered for: 10 years 10 months
10
Status: Inapoi pe forum! >.<
Location: Germania
Contact:

Re: Cumpara server Minecraft la noi ! Post by MrCreeper. »

Petru2000 wrote:Serveru va veni Cu GroupMananger ?
Ca as vrea cu 8Sloturi
Si GroupManager va avea comenzi Grade?
Alea le faci tu. Ei iti dau host-ul si tu il construiesti. :>
Image
Image[/center]
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 118
Registered for: 10 years
10
Status: Orice ar fi nu renunt
Location: Constanta,Romania
Contact:

Re: Cumpara server Minecraft la noi ! Post by beni123 »

Daca as cumpara un server oare primesc tot ce are server sau ...... cum,si cat tine plata adica cumpar server fara sa stau la comunitatea si cat tine plata,pe luna sau cateva saptamani?
alexandru97
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1047
Registered for: 10 years 10 months
10
Status: Inapoi pe forum! >.<
Location: Germania
Contact:

Re: Cumpara server Minecraft la noi ! Post by MrCreeper. »

beni123 wrote:Daca as cumpara un server oare primesc tot ce are server sau ...... cum,si cat tine plata adica cumpar server fara sa stau la comunitatea si cat tine plata,pe luna sau cateva saptamani?
O iau pe numere:
1. Cand primesti serverul, primesti doar consola fara nimic (doar cele esentiale consolei), tu iti faci serverul asa cum doresti.
2. Plata tine 1 luna, cand vine a 2-a luna trebuie sa platesti ca daca nu ti-l suspenda si ti-l fura (scoate).
3. Daca cumperi serverul si nu il vrei cumparat in comunitate, costa normal, dar daca ai lua un server in comunitate, ti se scade cu 1 euro plata.
4. Serverul tine atata timp cat e platit si totul in e regula. :o3

P.S: Data viitoare cand scrii ceva, corecteaza-te gramatical. (vocabularul limbii romane)
Image
Image[/center]
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 3
Registered for: 10 years
10

Re: Cumpara server Minecraft la noi ! Post by Xkill »

Nu recomand!!! Am fost tras pe sfoara,am cumparat un host de 8 sloturi de la ei,totul mergea perfect platisem hostu,apoi tot ce mai trebuia era sa se activeze si am asteptat si tot asteptat timp de 3-4zile si nimic serverul tot nu sa activat cu toate cam platit!!
Am trimis un ticket la firma de host dupa o zi ei mi lau inchis(ticketul,intrebarea),fara sa raspunda la el,asa ca am trimis unul nou si ce sa vezi acelasi rezultat.
Apoi iam trimis mesaj lui Mafia_X sau ceva de genu ii era numele(administratoru dar numai stau sa ma uit cas pe tel si e mai greu) prima oara cand iam zis ca am cumparat de la ei un sv de mc si vreau sa vn cu el in comunitate,mia raspuns imediat la mesaj.
Dupa iam trimis un mesaj dece nu se activeaza serverul de mc si degeaba timp de 1-2 (zile) nu a raspuns la mesaje!!
Deci din ceam vazut pana acum nu ma face sa mai stau la ei cu server-ul dar am platit si nu imi convine,poate dupa acest mesaj se vor schimba si ei dar nu prea cred.
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1047
Registered for: 10 years 10 months
10
Status: Inapoi pe forum! >.<
Location: Germania
Contact:

Re: Cumpara server Minecraft la noi ! Post by MrCreeper. »

Xkill wrote:Nu recomand!!! Am fost tras pe sfoara,am cumparat un host de 8 sloturi de la ei,totul mergea perfect platisem hostu,apoi tot ce mai trebuia era sa se activeze si am asteptat si tot asteptat timp de 3-4zile si nimic serverul tot nu sa activat cu toate cam platit!!
Am trimis un ticket la firma de host dupa o zi ei mi lau inchis(ticketul,intrebarea),fara sa raspunda la el,asa ca am trimis unul nou si ce sa vezi acelasi rezultat.
Apoi iam trimis mesaj lui Mafia_X sau ceva de genu ii era numele(administratoru dar numai stau sa ma uit cas pe tel si e mai greu) prima oara cand iam zis ca am cumparat de la ei un sv de mc si vreau sa vn cu el in comunitate,mia raspuns imediat la mesaj.
Dupa iam trimis un mesaj dece nu se activeaza serverul de mc si degeaba timp de 1-2 (zile) nu a raspuns la mesaje!!
Deci din ceam vazut pana acum nu ma face sa mai stau la ei cu server-ul dar am platit si nu imi convine,poate dupa acest mesaj se vor schimba si ei dar nu prea cred.
Asa mi s-a intamplat si mie, dar incearca sa vorbesti frumos cu ei si tot. Au si ei niste zile negre, au probleme si tot deaia nu iti pot raspunde in secunda 2-a. Si stai linisitit ca nu au cum sa iti inchida degeaba ticket-ul, dar depinde ce ai scris acolo, iar legat de Mafios, are si el viata, are serviciu, nu poate sa fie 24/24 online pe forum, iar când poate ajuta cu ce poate.
Incearca sa fii mai linistit ca totul se rezolva, dar daca nu ma insel si sigur nu, gamepanel-ul de la hlink nu merge deci efectiv nu au cum sa iti faca contul doar dupa ce rezolva problema cu HDD-ul si când faci un ticket, fa-l corect. Ei verifica Inbox-ul (cei de la suport) si daca au timp, te ajuta cu informatii, daca nu, nu si lasa pentru mai tarziu...
Image
Image[/center]
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 3
Registered for: 10 years
10

Re: Cumpara server Minecraft la noi ! Post by Xkill »

Ai dreptate cu asta deoarece am scris mesaju acela pentru ca eram suparat,si nui condamn ca nu imi pot raspunde sau ca nu mi-au activat server-ul.Dar mai bine pentru toata lumea era daca la un anumit interval de timp sa numai gazduieasc servere de mc ,cat remediau problema iar astfel evitau si discutile/neintelegerile.Iar ca noi sa stim puteau sa scrie un anunt pentru asta.
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 104
Registered for: 10 years 6 months
10
Status: Fost Bukkit Leader
Fost Moderator
Cont Premium: WallE256
Contact:

Re: Cumpara server Minecraft la noi ! Post by WallE256 »

Xkill wrote:Ai dreptate cu asta deoarece am scris mesaju acela pentru ca eram suparat,si nui condamn ca nu imi pot raspunde sau ca nu mi-au activat server-ul.Dar mai bine pentru toata lumea era daca la un anumit interval de timp sa numai gazduieasc servere de mc ,cat remediau problema iar astfel evitau si discutile/neintelegerile.Iar ca noi sa stim puteau sa scrie un anunt pentru asta.
Momentan host-ul are o problema. De aceea nu a fost inca activat. Mai multe detalii ai aici. anunturi-f665/situa-ia-serverului-host-t26547.html
Retras.
[ytsig]raddudj[/ytsig]
skill 0
skill 0
User avatar
Status: Offline
Posts: 11
Registered for: 9 years 11 months
10

Re: Cumpara server Minecraft la noi ! Post by KosminBG »

Am niste intrebari !:

1. Daca aleg un server cu 8 sloturi care va ramane in comunitate care obtiune o aleg la plata ?
2. Se mai pot adauga server in comunitatea Minecraft-Romania.com ? (stiu ca sunt probleme cu HLink)
3.Primesc automat topicul si gradul pe forum dupa ce am cumparat ? Daca da, cu GTracker-ul sau cu GScan-ul cum fac ? (adica cum le adaug la topic)
4. Cum aleg denumirea serverului ? (adica: "numecevreaueu.minecraft-romania.com, cum voi redenumi "numecevreaueu") ?
5. Daca cumpar serverul pe data de 26(de exemplu) tot in acceasi zi trebuie sa platesc ?
Image
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1047
Registered for: 10 years 10 months
10
Status: Inapoi pe forum! >.<
Location: Germania
Contact:

Re: Cumpara server Minecraft la noi ! Post by MrCreeper. »

KosminBG wrote:Am niste intrebari !:

1. Daca aleg un server cu 8 sloturi care va ramane in comunitate care obtiune o aleg la plata ?
2. Se mai pot adauga server in comunitatea Minecraft-Romania.com ? (stiu ca sunt probleme cu HLink)
3.Primesc automat topicul si gradul pe forum dupa ce am cumparat ? Daca da, cu GTracker-ul sau cu GScan-ul cum fac ? (adica cum le adaug la topic)
4. Cum aleg denumirea serverului ? (adica: "numecevreaueu.minecraft-romania.com, cum voi redenumi "numecevreaueu") ?
5. Daca cumpar serverul pe data de 26(de exemplu) tot in acceasi zi trebuie sa platesc ?
1. Normal, cea de ramas in comunitatea mc-ro.com.
2. Da.
3. Da. La alea nu te bagi.
4. Orice nume iti vine si iti place poti sa ii pui serverului.
5. Da.
Image
Image[/center]
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Anunturi administrative”